Žofia Naňová
1. Športová kariéra
K atletike som sa dostala na strednej škole. Od prvého ročníka som reprezentovala školu na všetkých možných súťažiach, od klasických atletických disciplín, cez cezpoľné, orientačné behy až po letný biatlon (vždy som odbehla viac trestných koliečok ako mala trafených terčíkovJ). Až v treťom ročníku som začala trénovať pod dohľadom trénerky, a začala som chodiť na riadne atletické preteky. So začiatkom štúdia na vysokej škole som zmenila trénera aj klubové pôsobenie, začala som behať za Atletický oddiel Slovenskej technickej univerzity, ktorého aktívnou členkou som dodnes.
3. Prečo trénujem vo Funny Athletics ?
Vlna, na ktorej sa veziem od kedy som sa začlenila do atletickej rodiny považujem za jednu z najobohacujúcejších v mojom živote, stretla som mnoho inšpiratívnych ľudí a priateľov na celý život. Emócie a zážitky ktoré sú spojené so športom sú výnimočné a trénovaním vo FA sa snažím, aby na túto vlnu naskočilo čo najviac detí a zamilovali si šport rovnako ako ja.
2. Vzdelanie
Po skončení štúdia na Gymnáziu Pierra de Coubertina som sa rozhodla pokračovať na Fakulte chemickej a potravinárskej technológie Slovenskej technickej univerzity v Bratislave, kde som získala inžiniersky titul v odbore potravinárstva.
4. Čo o mne nikto nevie ?
Už niekoľko rokov som zarytý vegetarián…